Banky v České republice

zprávy z Českých bank

Zájem o hypotéky roste: v ČSOB jsou sazby na úrovni první poloviny roku 2007

Napsal admin • Aug 5th, 2011 • Rubrika: ČSOB

Průběžné výsledky na hypotečním trhu v letošním roce dokazují vzestupný zájem o hypotéky. Celkový objem poskytnutých hypotečních úvěrů od ledna do června letošního roku dle Hypoindexu přesáhl už 55 miliard korun. ČSOB reaguje na zvýšenou poptávku o vlastní bydlení výhodnou úrokovou sazbou, která pro hypotéky do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti při fixaci 3 roky činí 3,89 %.

„Vše nasvědčuje tomu, že letošní rok by mohl překonat rok 2006, kdy byly poskytnuty hypotéky v celkovém objemu 99 miliard korun. Rekordním rokem byl rok 2007, kdy banky poskytly občanům hypotéky za 145 miliard korun,“ říká Ivana Bohatcová, manažerka segmentu Bydlení a úvěry ČSOB. „Aktuální situace kombinující výhodné ceny nemovitostí a nízké úrokové sazby představuje lákavou a také zajímavou příležitost pro všechny zájemce o vlastní bydlení,“ doplňuje Ivana Bohatcová.

Aktuální úroková sazba ve výši 3,89 % p.a. u hypoték ČSOB je vázána na splnění podmínek, kterými jsou 70 % zástavní hodnota nemovitosti, tříletá fixace, účet u ČSOB a využití alespoň dvou ze tří pojištění u ČSOB (pojištění úvěru, pojištění nemovitosti nebo domácnosti).

Kromě dlouhodobého snižování sazeb dochází také ke zvyšování klientského komfortu. Při zřizování hypotéky u ČSOB mohou klienti ušetřit až týden svého času a několik tisíc korun za dokumentaci potřebnou k vyřízení. Ke službám, které ČSOB svým klientům nabízí, patří například on-line přístup do katastru nemovitostí, díky němuž klient bezplatně a ihned na pobočce obdrží výpis a snímek z katastrální mapy. Další úsporu času a peněz představuje cenový odhad nemovitosti prostřednictvím tzv. cenové mapy. „Díky cenové mapě klient může ušetřit čas i finanční prostředky za odhadce ceny majetku – odhady ceny nemovitosti mohou dosáhnout až 5000 korun,“ dodává Ivana Bohatcová.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.