Banky v České republice

zprávy z Českých bank

Výroba elektrické energie ze slunce doma

Napsal admin • Jul 5th, 2013 • Rubrika: Uncategorized

Výroba elektrické energie v domácích podmínkách jde nejsnadněji pomocí fotovoltaických panelů na střechu domu.

Lidi láká vyrábět si elektřinu

Lidi hodně láká vyrábět si alespoň část elektřiny pro vlastní potřebu vlastními silami. Mohou to uskutečnovat pomocí vodní elektrárny, větrné elekrárny, ale nejvíce efektivní bude asi pořídit si fotovoltaické panely na střechu vašeho domu. Navíc ceny šly hodně dolů, takže je může pořídit docela hodně levně.

Hybridní fotovoltaická elektrárna

Jednou z možností je také hybridní fotovoltaická elektrárna, ale možností je opravdu více. Jen už je prostě třeba počítat s tím, že fotovoltaika nebude tak dobře dotovaná nebo nebudete dotovaná vůbec. Ale stejně je dobré, že si můžeme díky slunci výrábět takto doma elektrickou energii.

Fotovoltaické panely na střechu rodinného domku

Pokud máte někde na vesnici vystavený rodinný domek a je dobré orientovaný, tak je dobré využít fotovoltaické panely na střechu vašeho domku. Uvnitř staršího článku fotovoltaické panely ceník jsme rozebíraly na kolik vás dnes zhruba přijdou takové fotovoltaické panely pro klasický rodinný barák.

Další možnosti pro výrobu elektřiny v domácích podmínkách

Dalšími možnostmi může být malá domácí bioplynová stanice, stejně tak třeba malá větrné elektrárna, v případě že bydlíte blízké vhodného vodního toku, tak můžete využít i domácí vodní elekrárnu. Další tipy na najdete v magazínu uBydleni.cz.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.