Banky v České republice

zprávy z Českých bank

Společnost Borgers získala syndikovaný úvěr od konsorcia bank v čele s ČSOB

Napsal admin • Aug 5th, 2011 • Rubrika: ČSOB

Úvěr v celkovém objemu 48 milionů eur, který slouží k pokrytí provozních i investičních potřeb firmy Borgers CS spol. s r.o., byl poskytnut v souvislosti s refinancováním existujících prostředků poskytnutých v roce 2009.

Financování poskytnul klub bank pod vedením ČSOB ve spolupráci s Českou spořitelnou, Komerční bankou a Comerzbank AG. Syndikát se tak v souladu s přáním klienta ztenčil z původních šesti bank na čtyři.

“Potvrzuje to současný trend, kdy jsou banky jednoznačně připraveny podpořit kvalitní projekty a dobře řízené společnosti vysokými úvěrovými limity,” řekl Jan Nývlt, ředitel útvaru Syndikované financování ČSOB.

„Naše firma se rozhodla ukončit stávající úvěr předčasně a získat tak podmínky, které lépe odrážejí aktuální velmi dobrou výkonnost společnosti. Oceňujeme, že celý objem úvěru byl připraven v rámci českého konsorcia bank a Borgers se tak ve finanční oblasti plně osamostatnil od mateřské Borgers Gruppe,“ uvedl finanční ředitel Borgers, Lubor Šabacký.

Borgers je předním dodavatelem akustických a textilních komponentů do automobilů. Díky orientaci na produkty s vyšší technologickou náročností a přidanou hodnotou se společnost zaměřuje zejména na dodávky pro automobilky středního a vyššího segmentu (mezi její hlavní odběratele patří skupina VW, včetně automobilek Audi a Škoda, a dále pak společnost BMW a Daimler/Mercedes). Borgers je součástí německé rodinné skupiny Borgers Gruppe s více jak stoletou tradicí v automobilovém průmyslu a pobočkami v šesti evropských zemích a USA.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.