Banky v České republice

zprávy z Českých bank

Registr dlužníků: Jména přibývají

Napsal admin • Oct 8th, 2013 • Rubrika: Uncategorized

Registr dlužníků obsahuje stále více jmen. Stále více lidí je zapsaných v registru dlužníků

Co to je ten registr dlužníků?

Registrům dlužníků se někdy říká také evidence dlužníků nebo databáze dlužníků. Vždy se jedná o to samé. Registry dlužníků zřizují finanční instituce, aby se lépe a účiněji chránily před případnými problémovými klienty. Registr dlužníků využivají jak banky, tak také kampeličky, ale i nebankovní spoleřčnosti. Chrání se tak před dalšími neplatiči.

Jaké existují registry dlužníků? Typy a druhy

Existuje dlužníci fyzické osoby registr a také registr dlužníků pro firmy a právnické osoby. To je základní rozdělení, pro fyzické osoby a pro právnické osoby. Více rozšířené jsou registry pro fyzické osoby. To jsou úplně obyčejní lidé, které potkáte na ulici. O tom, že nějaký registr dlužníků vůbec existuje se často poprvé setkáte, při žádání o půjčku.

Registry pro běžné fyzické osoby

Zaměříme se zejména na dlužníci fyzické osoby registr. Tedy na registry dlužníků určené pro fyzické osoby. Existuje bankovní registr dlužníků, který někdy také nese název databáze dlužníků CBCB. Dále tady máme také nebankovní registr dlužníků SOLUS, využívají ho hlavně nebankovní společnosti, ale třeba také poskytovatelé internetu a podobně.

Jak se vymazat z registru dlužníků?

Hodně lidí, kteří jsou zapsaní v nějakém registru dlužníků, by si přály výmaz z registru dlužníků. Nejprve je však třeba vědět, v jakém registru dlužníků jste vůbec zaregistrovaní a pak můžete nějakým způsobem pokračovat dále. Až zjistíte konkrétní registr dlužníků, tak můžete požádat o výpis z registru dlužníků. Většinou pak výpisek dojde poštou v dopisu. A pak už budete mít ve všem opravdu jasno.

Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.