Banky v České republice

zprávy z Českých bank

Jaké existují půjčky? Druhy a typy

Napsal admin • Jul 6th, 2013 • Rubrika: Uncategorized

Půjčkový a úvěrový trh je už hodně rozvinutý a proto také existují velký počet různých půjček. V článku si řekneme jaké existují půjčky na Českém trhu.

Půjčkový trh

Půjčkový trh tvoří hned několik druhů společností. Za první je to bankovní sektor, který je tvořen klasickými bankami. Pak tady je trh kampeliček, kterého se zůčastňují družstevní záložny. Dále tady máme nebankovní sektor ve kterém jsou zapojeny nebankovní společnosti a firmy.

Hypotéka

Hypotéka neboli hypoteční úvěr je vůbec nejčastější půjčka. Lidé si berou hypotéku na to, aby si mohly pořídit své bydlení a bydlet konečně, jinak než s rodiči. Proto lidé dnes málo vydělávají a málo kdo si dokáže našetřit na vlastní bydlení. V článku hypoteční úvěr srovnání se můžete podívat jaké sazby dnes nabízejí hypoteční banky.

Půjčky pro firmy

Existuje celá řad půjček určených pro firmy. Hodně používaný je dodavatelký úvěr, kde si podnika půjčí na zboží. Oblíbený je také eskontní úvěr nebo také lombardní úvěr. Existuje jak půjčky na investice, tak také půjčky na provozní záležitosti. To je často uskutečnováno v podobě kontokorentu.

Nebankovní firmy

Malé nebankovní firmy se dosti zaměřují na peníze na ruku, což jsou rychlé půjčky přímo na ruku v hotovosti. Malých nebankovních společností funguje v Česku dost. A lidé si zatím tio půjčky stále berou i když s jejich výhodností to není nic moc a spíše jsou dosti nevýhodné.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.