Banky v České republice

zprávy z Českých bank

Jak pojistit rodinu?

Napsal admin • Jul 20th, 2013 • Rubrika: Uncategorized

Řekneme si jak na správně pojištění v rodině. Dozvíte se jaké osoby je třeba zejména v rodině pojistit.

Pojištění nabízejí pojištovny

Různé druhy pojištění jsou nabízeny pojištovnami. Pojištoven je u nás v ČR opravdu velké množství. Pojištění slouží k tomu, aby lidem kryla určitá pojistná rizika. Každým rokem vznikají další a další pojištění. Pojístíte se tak vlastně proti případně špatné negativní události. Platíte malé pojistné, ale v případě problému se uhradí celá velká škoda.

Kdo má být v rodině pojištěný ?

U rodiny by měl být vždy pojištěný zejména živitel rodiny. Tedy ten člověk, na jehož příjmech jsou závislý ostatní členové rodiny. Typicky to bývá muž. Ten živitel rodiny by měl být tedy nejlépe pojištění. Až případně potom, je možné pojištovat další osoby. Rozhodně však neuzavírejte rychle životko, nebo hrozí předčasné ukončení životního pojištění a dodanění.

Pojištění pro případ úrazu

Důležité je, aby byla sjednaná řádná pojistka proti případnému úrazu. Úrazové pojištění nabízejí na Českém trhu téměř všechny pojištovny. Úrazovka se dá označit za zcela základní pojištění. Uvnitř článku úrazové pojištění porovnání se můžete dočíst, kdo aktuálně nabízejí nejvýhodnější úrazové pojištění.

Povinné ručení pro vozidlo

Každý kdo má v Česku auto, musí mít povinně podle platného zákona sjednané povinné ručení. Existuje také registr povinné ručení, takže se tomu určitě nevyhnete. Zato, že nebudete mít povinné ručení, vám pak hrozí docela mastná pokuta od hlídky policie České republiky.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.