Banky v České republice

zprávy z Českých bank

Jak a čím levně topit?

Napsal admin • Jul 13th, 2013 • Rubrika: Uncategorized

Náklady na topení jsou stále větší a tak lidé hledají různé možnosti, jak na topení ušetřit. Řekneme si jak a čím levně topit.

Náklady na topení v rodinném rozpočtu

Náklady na topení bývají v rodiných rozpočtech rodin velkou položkou. I když to rozpočítáme do všech měsíců, tak nás to měsíčně vyjde na několik tisíc. A to není určitě žádná zanedbatelná částka. Proto se také vyplatí zapřemýšlet o tom čím topit. Níže si řekneme jednotlivé možností čím můžete topit. Od drahých až po ty levné.

Topení elektřinou

Topení elektřinou neboli přímotopy určitě nepatří mezi nejlevnější topení, spíše je topení elektřinou skoro nejdražší. Musí se však zase nechat, že topení elektřinou je opravdu hodně pohodlné a není s tím práce, ani žádné starosti. Tuto možnost využívají zejména bohatí lidé, kteřím vyšší náklady nevadí.

Topení plynem

Když lidé zjistily, že ceny za elektřinu šly strašně nahoru, tak zase přešly na plyn. Ale i u plynu šla cena zemního plynu 1m3 pěkně nahoru. Takže dnes hodně lidí uvažuje o tom, že přestanou topit plynem a raději se vrátí k topení klasickým uhlím a dřevem. Zemní plyn totiž konstantně zdražuje každý rok.

Čím tedy levně topit?

Mezi levné možnosti topení se počítá využítí tepelného čerpadla. Velmi levně může vyjít také topení štěpkou. Stejně tak topení biomasou. Velmi levné je také topení dřevem, ale je potřeba říci,že když budete topit pouze dřevem, tak s tím budete mít v zimě opravdu hodně práce.

Přečtěte si také článek jak zateplit půdu, o tom jak správně zateplit půdu.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.