Banky v České republice

zprávy z Českých bank

Hypotéka je na desítky let

Napsal admin • Jul 20th, 2013 • Rubrika: Uncategorized

Hypotéka se obvykle splácí desítky let. Od 10 let až do 40 let.

Hypotéka – velký životní závazek

Vzít nebo nevzít si hypotéku, je opravdu velké životní rozhodnutí. Pokud si hypotéku vezmete, tak máte na desítky let závazek v podobě splácení hypotéky. A v dnešní době jde dobře vidět, že některé lidi splácení hypotéky zatěžuje nadměrně. A pak musejí doslova přežívat, protože všechny prachy padnou na splátku hypotéky. Hypotéku je tedy třeba brát si s rozumem.

Ne každý hypotéku dostane

Díky probíhajicí hospodářské krizi, spřísnily hypoteční banky svoje podmínky pro podmínky pro schvalování hypotéky. Lidé se pak ptají dostanu hypotéku nebo ne. Záleží to hlavně na vaší bonitě. Pokud máte ve své práci dost dobré příjmy a nemáte zápis v registru dlužníků, tak nebudete mít se schválením hypotéky vůbec žádný problém.

Vyřízení hypotéky nějakou dobu trvá

Při vyřizování hypotéky by jste měly počítat s tím, že to může trvat i několik měsíce. Zatím neexistuje žádná super rychlá hypotéka. Přece jen kolem hypotéky je opravdu hodně vyřizování a tak je logické, že schválení a vyřízení hypotéky bude nějakou tu dobu trvat.

Když jste získaly hypotéku

Pokud jste splnily podmínky pro získání hypotéky, tak můžete čerpat hypotéku. Teď už na váš čeká jen desítky let splácení hypotéky. Není to nic moc optimistického. Ale v dnešní době si prostě opravdu málo kdo dokáže našetřit na svoje vlastní bydlení.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.